TABLAO FLAMENCO W GDAŃSKU - EVA PIŃERO, ANTONIO AMAYA

tablao flamenco Gdańsk

Taniec Flamenco Andalu oraz ARCHÉ Fundacja Kulturalna zapraszają z radością na majowy koncert muzyki i tańca flamenco - tablao flamenco. Wystąpi dla nas wyjątkowo bogaty skład, ponieważ na scenie zobaczymy aż pięcioro artystów! Takiego składu jeszcze nie było. Dwoje z nich przyjedzie do nas z Hiszpanii! Niezwykła śpiewaczka Eva Pińero Mesa z Malagi oraz tancerz i palmero Antonio Amaya (El Petete) z Sewilli. Wystąpią z nimi znani i cenieni artyści flamenco z Polski: charyzmatyczna tancerka Małgorzata Wołyńczyk i gitarzysta Jakub Wagner, a także trójmiejska tancerka flamenco Luiza Romanowska.

Koncert odbędzie się w niezwykle klimatycznej sali kolumnowej w podziemiach Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Zapowiada się gorący majowy wieczór pełen pasji i energii! Zapraszamy serdecznie!

Data: 26.05.2017 r.
Godz. 20:00
Miejsce: sala kolumnowa MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO w Gdańsku, ul. Mariacka 25/26
Wstęp: 40 PLN

OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE REZERWACJE MIEJSC, MAILOWO: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefonicznie 509 093 811

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. O pierwszeństwie miejsc siedzących decyduje kolejność zgłoszeń.

ARTYŚCI:

EVA PIŃERO MESA- jest znakomitą śpiewaczką flamenco z Marbelli (Malaga, Hiszpania), znaną zarówno z emocjonujących interpretacji, jak i nienagannego warsztatu artystycznego. Regularnie koncertuje i bierze udział w nagraniach dla telewizji i radia w Andaluzji. Występowała w wielu krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych i Australii, wielokrotnie dzieląc scenę ze sławnymi postaciami ze świata flamenco, jak np. Lole Montoya czy Oscar de Los Reyes. Jej nauka przebiegała pod okiem wybitnych mistrzów śpiewu flamenco, m.in. Encarna Anillo, Calixto Sánchez, Arcangel, José de la Tomasa.

ANTONIO AMAYA – młody tancerz i palmero znany w świecie flamenco jako ‘El Petete’. Urodził się w Sewilli, dorastał w stałym kontakcie z flamenco w rodzinie artystów takich, jak m.in. Remedios Amaya – jedna z najsłynniejszych śpiewaczek flamenco ostatnich dekad. Pierwszy raz wystąpił publicznie w Tablao de los Gallos (Sewilla) w wieku 7 lat. Od tego czasu występował m.in. we Francji, Włoszech, Rosji i w Polsce. Dzielił scenę z artystami wielkiego formatu, jak Farruquito, Juan de Juan, Rubén Olmo, Pastora Galván.

MAŁGORZATA WOŁYŃCZYK – laureatka nagrody Premio Especial "Festival de Jerez" na międzynarodowym konkursie tańca flamenco w Turynie "Flamenco Puro" w kategorii Solistas Profesionales (2017). Współpracowała jako tancerka i choreografka z Teatrem Narodowym, Teatrem Kamienica, Telewizją Polską. Brała udział w licznych koncertach, spektaklach i festiwalach flamenco razem z wieloma wybitnymi przedstawicielami polskiej i hiszpańskiej sceny flamenco, m.in. w Sewilli, w Marbelli i w Gelves. Wystąpiła z zespołem Gipsy Kings. Swoje umiejętności zdobywała i doskonaliła w najlepszych sewilskich szkołach tańca. Jej popularność wśród polskich fanów flamenco przyciąga na prowadzone przez nią warsztaty pasjonatów tej sztuki z całego kraju.

LUIZA ROMANOWSKA - Jest tancerką, instruktorką tańca flamenco. Zafascynowana hiszpańską kulturą, szerzy ją w Trójmieście, prowadząc szkołę tańca, warsztaty dla dzieci i dorosłych. Jest organizatorką wielu cyklicznych koncertów i fiest, w tym pierwszego w Trójmieście tablao flamenco. Uczestniczka wielu projektów związanych z kulturą flamenco. Podczas swojej kariery miała okazje współpracować z Operą Wrocławską, Sopockim Teatrem Tańca czy Teatrem FlamencoArte Nadii Mazur. Brała udział w wielu projektach, m.in. „Hiszpańska noc z Carmen - zarzuela show” dla wielotysięcznej widowni we Wrocławiu. Flamenco uczyła się od hiszpańskich mistrzów tańca, m.in. Manuela Betanzosa, Andresa Peńi, Guadalupe Torres, La Choni, Jose Maldonado, Angela Atienzy. Współpracuje z Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stacją Orunia (Gdański Archipelag Kultury).

JAKUB WAGNER – gitarzysta flamenco, który swój warsztat artystyczny rozwijał pod okiem wielkich mistrzów tej sztuki w Sewilli (Rafael Riqueni, Antonio Rey, Eduardo Rebollar). Brał udział w projektach "Pasja flamenco" i "Usłyszeć taniec", trasach koncertowych ze śpiewaczką Evą Piñero, spektaklach teatralnych "Lorca y el flamenco" Conchy Parrales, "Testament cnotliwego rozpustnika" Emiliana Kamińskiego i "Zmienność Róży" Anny Chodakowskiej. Wielokrotnie dzielił scenę z artystami z Hiszpanii m.in. w Sewilli, Utrerze, Los Palacios, Gelves, Marbelli. W Polsce jest często zapraszany do akompaniowania tancerzom i śpiewakom ze wszystkich stron kraju. Współpracuje z warszawską szkołą tańca Studio Flamenco i gdańską szkołą tańca La Pasión.

Organizatorzy:
http://www.andalu.pl/ / https://web.facebook.com/taniecflamencoandalu/?fref=ts
https://web.facebook.com/ARCHÉ-Fundacja-Kulturalna-629791730481467/?fref=ts