KONCERT FLAMENCO - SEBASTIAN SANCHEZ EVILLA Y CONTRATIEMPO

koncert flamenco w Gdańsku

Szkoła Tańca Flamenco ANDA LU - Gdańsk i Fundacja Kulturalna Arche zapraszają gorąco na grudniowy koncert z cyklu Tablao Flamenco! 

Kolejni wspaniali artyści z Polski i Hiszpanii, rozgrzewające dźwięki gitary, śpiewu, i oczywiście dużo tańca flamenco. Gościem specjalnym będzie hiszpański śpiewak SEBASTIAN SANCHEZ EVILLA, który wystąpi z naszym rodzimym wspaniałym polskim zespołem CONTRATIEMPO w składzie: Karolina Łucznik: taniec, Dominika Kupniewska: taniec, Jarosław Czajczyński: gitara, Filip Swinarski: gitara. Zapowiada się więc bardzo ciekawy wieczór!

Zespół CONTRATIEMPO powstał w roku 2003 jako duet gitarowy Filip Swinarski – Jarosław Czajczyński. w roku 2004 dołączyła Marta Guisado. Z zespołem występują tancerki flamenco, Dominika Kupniewska i Karolina Łucznik, oraz śpiewak Fernando Guisado – Ruiz.

Wykonuje muzykę flamenco, grając zaaranżowane przez siebie utwory znanych wykonawców gatunku, a także własne kompozycje. Repertuar zespołu obejmuje tradycyjne style fiestowe, oraz rozbudowane utwory sceniczne, a także formy instrumentalne, wzbogacone o elementy innych gatunków muzyki, jak muzyka latynoska, orientalna czy jazz.

Koncertował w ośrodkach kultury i klubach w Łodzi, Toruniu, Warszawie, Sosnowcu, Tarnowie, oraz uczestniczył w innych wydarzeniach kulturalnych. Mieli zaszczyt występować i współpracować z wykonawcami flamenco z Polski oraz z zagranicy, między innymi Oscarem Guzmanem (Hiszpania), Carmen Segura (Hiszpania), Vicky Barea (Hiszpania), Mateo El Gallito (Słowacja).

W roku 2009 nawiązał współpracę z Filharmonią Narodową w Warszawie, Filharmonią Świętokrzyską i Filharmonią Łódzką grając audycje edukacyjne na terenie całej Polski.

Sebastiàn Sànchez Evilla – to młody śpiewak, który urodził się w Andaluzji, w słynnym Puerto de Santa Maria w prowincji Kadyks. Otoczony przez flamenco od najmłodszych lat (ojciec gitarzysta, wujek tancerz znany jako Paco del Puerto). W wieku 18 lat rozpoczyna profesjonalną karierę. W wieku 19 lat przeprowadza się do Sewilli, by tam występować w najznamienitszych tablaos (Los Gallos, La Casa de la Memoria, El Callejon del Embrujo). Jako śpiewak współpracował z wieloma cenionymi artystami flamenco, takimi jak Carmen Ledesma czy Noelia Vargas. Reprezentuje nurt flamenco puro.


Tablao Flamenco odbędzie się w samym sercu Gdańska, przy pięknej ulicy Mariackiej, w podziemiach Muzeum Archeologicznej, w zabytkowej sali kolumnowej, znanej w gdańskim śrdodowisku flamenco jako cygańska jaskinia z Grenady ;) 

Więcej informacji na stronie facebookowej: https://web.facebook.com/szkolaflamencoandalu/ 

DATA: 1 grudnia
GODZINA: 20:00
MIEJSCE: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, ul. Mariacka 25/26
WSTĘP: 40 PLN (w dniu koncertu 45 PLN)

Rezerwacje i zakup biletów: 
MAILOWO: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
TELEFONICZNIE: Luiza Romanowska, tel. 509 093 811

Liczba miejsc siedzących ograniczona
O rezerwacji miejsc decyduje kolejność wpłat