WALENTYNKOWY WEEKEND W STACJI ORUNIA - Z MIŁOŚCI DO FLAMENCO

preview

Z MIŁOŚCI DO FLAMENCO


Stacja Orunia i Szkoła Tańca Flamenco Anda Lu zapraszają  serdecznie w dniach 16-17.02.2018 na weekend z filmem, muzyką, tańcem i śpiewem flamenco pt. „Z miłości do flamenco”. Przez dwa dni poznawać będziemy kulturę i sztukę flamenco poprzez film, warsztaty i pokazy tańca. Ole!

Szczegółowy program wydarzenia zamieszczamy poniżej.

PIĄTEK 16 lutego
Godz. 19.00

FIlm "Flamenco flamenco" reż. Carlos Saura
Carlos Saura odkrywa w kolejnej części swojej muzycznej podróży tajemniczy i uwodzący świat kultury flamenco. Zabiera widza w podróż przez życie, pokazując kolejne jego akty w różnych aranżacjach tanecznych i muzycznych. Istotną rolę odgrywa tu też światło, zmieniające barwy i natężenie w zależności od okresu życia, który ilustruje. W tej produkcji obok dźwięków i tańca ważne jest też hiszpańskie malarstwo, stanowiące tło scenograficzne.

Saura zaprosił do współpracy nie tylko znanych i cenionych artystów starego pokolenia jak Paco de Lucía, Manolo Sanlúcar, Tomatito y José Mercé ale i przedstawicieli nowego nurtu tradycyjnych hiszpańskich rytmów. Uznane już nazwiska były czymś w rodzaju trzonu, na którym oparła się reszta muzyków. Ekran wypełnili dźwiękami między innymi Eva Yerbabuena, Sara Baras, Israel Galván, Estrella Morente, Niña Pastori, Miguel Poveda, Farruquito, Rafael Estévez & Nani Paños, Montse Cortés czy Rocío Molina.

POKAZ TAŃCA
Przed seansem filmowym obejrzą państwo pokaz tańca flamenco w wykonaniu grup ze Szkoły Tańca Flamenco Anda Lu.


SOBOTA 17 lutego 

godz. 15.30-16.45

WARSZTATY TAŃCA Z MUZYKĄ NA ŻYWO
Zatańczymy jeden z bardziej energetycznych stylów flamenco – tangos flamenco. Taniec o prostym rytmie na 4, tańczony zarówno przez kobiety oraz mężczyzn, posiadający wyraźne wpływy afrykańskie. Będzie więc sporo ruchów biodrami, ramionami, a także elementów rytmicznych (klaskanie, tupanie i oklepywanie), doprawione odrobiną zadziorności, kokieterii i zmysłowości. Przygotujcie się na dużą dawkę energii!

Warsztaty skierowane będą do osób początkujących oraz takich, które już trochę tańczyły, ale chciałyby utrwalić znajome ruchy oraz poznać nowe kroki, które będzie można z powodzeniem wykorzystać np. w tańcu por fiesta. 
Poprowadzi je Luiza Romanowska – tancerka ze Szkoły Tańca Flamenco Anda Lu w Gdańsku.
Zajęcia prowadzone będą z akompaniamentem muzyki na żywo. Kto tańczył z akompaniamentem śpiewu i gitary wie jaka to niesamowita moc i energia!

godz. 16.45-18.00

WARSZTATY ŚPIEWU (Z AKOMPANIAMENTEM GITARY)
Po warsztatach tańca czas na warsztaty śpiewu flamenco! Lekcję poprowadzi wspaniała śpiewaczka Marysia Światłoń z akompaniamentem gitary (Michał Krygowski). Marysia wprowadzi nas w tajniki niezwykłego śpiewu flamenco i nauczy wybranej zwrotki. Poziom warsztatów będzie otwarty, każdy więc będzie mile widziany. Śpiewamy w grupie. Nie trzeba znać języka hiszpańskiego, teksty będą proste i przetłumaczymy je podczas zajęć. Na zajęcia zapraszamy osoby, które lubią śpiewać (nie tylko flamenco) bądź chciałyby spróbować czegoś zupełnie nowego. Gorąco też zachęcamy tancerki i tancerzy flamenco, bo jak wiemy, żeby dobrze tańczyć wartio znać śpiew.

godz. 19.00

KONCERT FLAMENCO
Po warsztatach tańca i śpiewu zapraszamy gorąco na koncert flamenco w sali koncertowej Stacji Orunia w wykonaniu naszych gości z Krakowa: Marysi Światłoń (śpiew) i Michała Krygowskiego (gitara flamenco) oraz trójmiejskich tancerek: Luizy Romanowskiej wraz z podopieczną Agą Bartnicką. Na scenie obejrzymy tradycyjne formy muzyki i tańca flamenco. Zobaczymy też fragmenty spektaklu NorteSur, przygotowany przez Marysię Światłoń, Michała Krygowskiego i Agę Bartnicką na tegoroczny festiwal flamenco w Atenach.

 

WSTĘP:
Kino: 5 zł
Warsztaty tańca: 45zł (1h15 min)
Warsztaty śpiewu: 40 zł (1h15 min)
Koncert: 25 zł / 20 zł studenci / 15 zł dzieci, seniorzy

Pakiet: warsztaty tańca i śpiewu + koncert – 99 zł


miejsce: GAK Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9, Gdańsk Orunia

ZAPISY NA WARSZTATY, REZERWACJE NA FILM, KONCERT:
tel. 58 306 66 76 w. 37 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
dojazd: Autobus: 151, 132, 210, 200, 232, 207 (przystanek Gościnna)