INSTRUKTOR


Luiza Romanowska 

 

 previewTancerka flamenco, założycielka Szkoły Tańca Flamenco Anda Lu w Gdańsku, miłośniczka kultury Hiszpanii i sztuki flamenco.

Od wielu lat regularnie wyjeżdża do Andaluzji (gł. Sewilli, Grenady), gdzie poznaje taniec flamenco "u źródła" w jednych z najlepszych hiszpańskich szkół tańca m.in. w Estudio de baile Alicia Marquez, Escuela Flamenco Manuel Betanzos, Ados Escuela De Flamenco Angel Atienza,  Escuela Flamenco de Manolete. Jej mistrzowie to m.in. Manuel Betanzos, Adela Campallo, Andres Peńa, Angel Atienza, Mercedes Ruiz, La Choni.

Prowadzi stałe zajęcia oraz warsztaty tańca flamenco w Trójmieście. Od 2014 r. współpracuje z Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego Alternator oraz Gdańskim Archipelagiem Kultury (Stacja Orunia), organizując lekcje tańca flamenco, warsztaty, pokazy i koncerty. Jako instruktorka tańca pracuje z osobami w różnym wieku: dziećmi, dorosłymi, również z osobami starszymi, czy niepełnosprawnymi (m.in. Dom Pomocy Społecznej w Gdyni).

Organizatorka pierwszego Tablao Flamenco w Trójmieście - cyklicznych koncertów i fiest oraz wieczorów muzycznych w Gdańsku, na które zaprasza artystów flamenco z Polski i Hszpanii.

Założycielka grup tanecznych „Toma Que Toma” oraz Zespołu Tańca Flamenco Uniwersytetu Gdańskiego „Los Mariscos”.

W tańcu flamenco ceni przede wszystkim niesamowitą ekspresję, będącą wyrazem  autentycznych emocji tancerza. Dlatego też w taniec swój wkłada całe serce, przykładając dużą wagę do wyrazu artystycznego i emocji. We flamenco poszukuje tego co pierwotne, czyste i dzikie, co stanowi według niej istotę flamenco.